Novi uspesi pančevačkih džudista

Autor :  okt 01, 2018

Džudo sezona se zahuhtava, ovaj vikend obiluje takmičenjima, od kojih je najznačajnije Prvenstvo Srbije za mlađe seniore do 23 godine koje je održano u subotu, 29. septembra u Nišu.

Osam džudoka je predstavljalo Pančevo i osvojilo je pet medalja, što je veliki uspeh jer su nastupila dvojica kadeta i šestoro juniora.

Titulom prvaka države okitile su se Andrea Stojadinov i Anđela Radulović dok su treća mesta i bronzane medalje osvojili: Neda Ostojić, Anđela Ranđelović i Nikola Dostić.

Treba napomenuti da su neophodna iskustva stekli i Igor Omasta, Vuk Košić i Miloš Sekulović.

Nedelja je bila rezervisana za dva međunarodna turnira, Turnir "Srećno 2018" u Boru i 35 turnir "Milić Rašović - Migo" u Beogradu.

U Boru je nastupalo šestoro takmičara iz Pančevačkih klubova DžK Dinamo i DžK Pančevo i ostvarili su sledeće rezultate:
prvo mesto i zlatnu medalju je osvojio: Ognjen Đurišić
Druga mesta osvojili su: Vladimir Bogdanovski, Mihajlo Slepčević i Lazara Albijanić
dok je bronzanu medalju osvojio Uroš Ćuća a petim mestom morao je da se zadovolji Filip Francuz.

Beograd je bio 35. put domaćin turnira "Milić Rašović - Migo", učešće je uzelo 424 takmičara iz 44 kluba iz Srbije, Crne Gore i Australije, a Pančevo su predstavljali Akademija Jočić iz Starčeva, DžK Jedinstvo iz Kačareva i DžK Dinamo iz Pančeva. Osvojeno je 17 medalja i to 5 zlatnih, 5 srebrnih i 7 bronzanih.

Zubović Mateja - DžK Dinamo

Treba napomenuti da su u konkurenciji mlađih poletarac svi učesnici osvojili zlatne medalje jer se ova konkurencija gleda kao početnička, tako da je svaki takmičar imao dva do tri meča, a najzapaženiji među jednakima bili su: Lehni Kristijan, Kovač Novak i Anđelović Ilija iz DžK  Jedinstvo, Lana Nečov, Vuk Jovanović i Vuk Milovanović iz Akademije Jočić, kao i članovi Dinama Bošković Gavrilo, Damjanović Dušan i Momirov Stefan.