Specijalna bolnica za psihijatrijske bolesti „Kovin“ akreditovana je od strane Agencije za akreditaciju zdravstvenih ustanova Srbije, na maksimalnih sedam godina, sa najvišom ocenom 98.51 odsto usklađenosti sa akreditacijskim standardima u Republici Srbiji.
Akreditacija je postupak ocenjivanja kvaliteta rada zdravstvene ustanove, na osnovu primene optimalnog nivoa utvrđenih standarda rada u određenoj oblasti zdravstvene zaštite.
Dodeljivanje sertifikata upriličeno je 13. septembra kada je predstavnik Agencije Vlado Davkovski svečano uručio sertifikat v. d. direktoru SBPB „Kovin“, dr Jovanki Petrović, u prisustvu vođa, članova timova akreditacije i zaposlenih.
Ovom prilikom, Davkovski je čestitao rukovodstvu i zaposlenima na dobijanju sertifikata i naglasio kako je sertifikat izdat na najduži mogući period od sedam godina, što je veliki uspeh ove zdravstvene ustanove i što znači da je kvalitet rada Specijalne bolnice „Kovin“ na vrlo visokom nivou, kako po pitanju bezbednosti pacijenata i zaposlenih, tako i po pitanju samog kvaliteta u pružanju zdravstvenih usluga.
„Sertifikat na maksimalan broj godina je od velikog značaja za našu ustanovu jer svedoči o kvalitetu našeg rada i postizanju rezultata koji zadovoljavaju visoke standarde i ocene AZUS-a. U cilju kontinuiranog unapređenja kvaliteta rada i zdravstvenih usluga, u našoj bolnici preduzima se niz mera i aktivnosti putem nabavke savremene opreme, rekonstrukcije radnog i pomoćnog prostora, edukacije zdravstvenog i nemedicinskog osoblja, poštovanja prava pacijenata i obezbeđivanja bezbednosti zaposlenih i pacijenata. Nastavljamo da usavršavamo i unapređujemo ovaj nivo u narednom periodu i hvala svim saradnicima koji su uložili veliki napor u ovaj, za ustanovu značajan proces akreditacije“, rekla je dr Jovanka Petrović, v.d. direktora Specijalne bolnice „Kovin“.
Agencija za akreditaciju je pohvalila rukovodstvo za trud uložen na organizaciji i sprovođenju procesa akreditacije, organizujući i ohrabrujući sve zaposlene.
Akreditacija, s rokom važenja do avgusta 2029. godine, odnosi se na sledeće oblasti: internističke grane – lečenje pacijenata, radiološka dijagnostika, laboratorijska dijagnostika, farmaceutska zdravstvena delatnost, životna sredina, ljudski resursi, upravljanje informacijama, rukovođenje i standardi upravljanja.