Na kraju prvog polugodišta tekuće školske godine, na svečanosti u Beogradu, uručena su priznanja najuspešnijim učesnicima konkursa za Evropsku jezičku oznaku u organizaciji Fondacije „Tempus“, a među njima i timu nastavnika i učenika OŠ „Predrag Kožić“ Dubovac, o čemu su obavestile ponosne nastavnice engleskog jezika Milica Bugarinović i nastavnica francuskog jezika, Radosava Jadžić
Projekat Welcome to Deliblato Sands / Bienvenues dans la Dune de Deliblato, u realizaciji učenika škole „Predrag Kožić“ prosleđen je na konkurs za Evropsku jezičku oznaku u organizaciji Fondacije Tempus. Ove godine, na konkurs je pristigao 21 projekat iz Republike Srbije, od kojih je 5 nagrađeno Evropskom jezičkom oznakom, dok je 5 pohvaljeno. Iako ovog puta nije dobio jezičku oznaku, projekat dubovačke škole našao se odlukom komisije među pohvaljenim radovima, kao jedina seoska škola. U dopisu se navodi da je njihova inicijativa prepoznata po inovativnim pristupima u nastavi i učenju stranih jezika, te se na osnovu toga našla među pohvaljenim projektima koji se ističu određenim aspektom.
Konkurs za Evropsku jezičku oznaku u Evropi postoji od 1999. godine, a u našoj zemlji se organizuje od 2019. i to svake druge godine.
Ovogodišnji projekat je timskog karaktera, što znači da je u njemu učestvovalo više nastavnika: Anuca Slavković, nastavnik biologije; Radosava Jadžić, nastavnik francuskog jezika; Lidija Ilić, nastavnik likovne kulture i Milica Bugarinović, nastavnik engleskog jezika, zajedno sa učenicima 7. razreda (od septembra 2021. osmog razreda): Janom Gavrilov, Slavkom Dubskim, Robertom Ilićem, Ivanom Kerčuljem, Dunjom Milenović, Darkom Nebriga i Nikolinom Ranisavljev. Korišćene su fotografije koje su zabeležili učenici na časovima likovne kulture sa predmetnom nastavnicom Lidijom Ilić. Projekat je realizovan u okviru Ekološke nedelje, koju je organizovala nastavnica biologije Anuca Slavković.
Komisija je vrednovala kriterijume originalnosti, kreativnosti, timskog rada, uključenost svih učenika u radu tokom projekta, značaj jezika i komunikacije, jezičku raznovrsnost i naravno, povezivanje i saradnju sa širom zajednicom.
Ostvareni su ciljevi projekta, a to su: međupredmetno povezivanje; jačanje timskog rada; korišćenje IKT tehnologija u nastavi; kreiranje produkta rada (letak); upoznavanje sa prirodnim lepotama kraja; obraćanje turistima-poseticima sa ciljem predstavljanja Deliblatske peščare. Delimično su ostvareni ciljevi povezivanja sa širom zajednicom, štampanje i deljenje letka prolaznicima (usled korona virusa).
Takođe se planira saradnja sa Turističkom organizacijom opštine Kovin. Za pomenuti projekat, škola iz Dubovca je dobila na raspolaganje iznos od 7.000 dinara koji predstavlja nagradu koja se može utrošiti na kupovinu izdanja u knjižari Educational Centre.